Tekstil ve Moda Tasarımı

Özel Yetenek Sınavı Başvuru ve Kabul Şartları

TYT sınavından 150 ve üzeri puan alan ve programa ilgi duyan adaylar, yapılacak Özel Yetenek Çizim Sınavı ve mülakat başarılı oldukları takdirde bu programa yerleştirileceklerdir. Çizim sınavı tarihinden önce başvurusunu tamamlayan adaylar sınava girer.

Kazanan ve kayıt yaptıran 5 kişiye %100 burs hakkı verilecektir. Kazanan ve kayıt yaptıran tüm adaylarımız %50
burslu olacaktır ayrıca her sınavda kazanan ilk 5 öğrenciye ilave %20 İTO teşvik bursu verilecektir.
Olabilecek diğer burslar için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından bilgi alınabilir.

%100 burslu adaylar ortaöğrenim ve TYT puanının 100 e indirgenmiş hali üzerinden, Orta Öğrenim puanın %40 ı, TYT puanının %40 ı ve ayrıca Özel Yetenek sınavının %20 si alınarak en yüksek 5 aday seçilir. Seçme işlemi tüm kayıt işleminin bitişinden sonra belirlenir. Olabilecek diğer burslar için öğrenci işleri daire başkanlığından bilgi alınabilir.

Ön Kayıt Tarihleri: 25 Eylül – 7 Ekim 2020

Çizim Sınavı ve
Mülakat Tarihleri
Saat Sonuçların İlanı Kesin Kayıt
01 Ekim10:00 -13:0002 Ekim 2020 Cuma05-08 Ekim
08 Ekim10:00 -13:009 Ekim 2020 Cuma12-14 Ekim
Ön Kayıt Ücreti Sınavlar çevrimiçi (online) olarak yapılacağından herhangi bir ücret alınmayacaktır.
Ek Kontenjan ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde yapılacaktır.
NOT: Belirlenen tarihler arasında kesin kayıt yaptırmayan adayların kayıt hakkı iptal olur. Kontenjanların dolması halinde diğer başvurular kabul edilmeyecektir.6698 Sayılı KVKK kapsamında yukarıda verdiğim bilgilerimi tarafıma bilgi verilmesi amacıyla üniversite tarafından işlenmesine rızam vardır.

BÖLÜM BROŞÜRÜMÜZ
Fiyatlar
Burslar ve İndirimler
DERS PROGRAMI
ÇAP-YANDAL

ETKİNLİKLERİMİZ

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Neden Tercih Edilmeli?

Tekstil ve Moda Tasarımı bölümümüz sanayi deneyimli akademik kadromuz yönetiminde çizim stüdyoları, bilgisayarlı tasarım laboratuvarı(fotoshop, nedgraphics, penelope, illustrator), boya, baskı, dokuma, örme ve hazır giyim atölyeleri ile öğrencilerimizi sanayiye hazırlamaya yönelik uygulamalı eğitimler verilmektedir.

Bölümümüz, moda ve tekstil tasarımı deneyimine sahip, kısa sürede sanayiye adapte olabilecek uluslararası düzeyde üretken bir öğrenci modeli yetiştirmeyi hedeflemiştir.

İnterdisipliner bir yaklaşımla hazırlanmış olan ders programımızla, tekstil moda ve tasarımı yanında tekstil, deri, ayakkabı, saraciye, pazarlama, inovatif tekstiller ile moda ve marka dersleriyle öğrencilerimiz, girişimci odaklı deneyimin yanında sanayide tercih edilebilme becerileri ile yetiştirilmektedirler.

Erasmus, yurtdışı defile ve fuarlara katılımlarla öğrencilerimize uluslararası düzeyde deneyim kazandırılmaktadır. Kurucumuz olan İstanbul Ticaret Odası staj ve iş bulmada öğrencilerimize en büyük desteği vermektedir.

Öğrencilerimizin özgür düşünce ve sanatsal yeteneklerini geliştirebilecekleri fiziki ve sosyal alanlarla birlikte, öğrencilerimizin akademisyenlerimize haftanın her saatinde ulaşabileceği, aile samimiyeti atmosferinde sonuç odaklı verimli bir eğitim sürdürülmektedir.

Prof. Dr. Habip Dayıoğlu
Bölüm Başkanı

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümümüzden, Tekstil ve Moda Tasarımcısı unvanı ile mezun olan öğrencilerimiz; moda ve tekstil endüstrisinde giyim, tekstil, deri, ayakkabı ve aksesuar tasarımı yaparak sanayide uygulamalı olarak yeni teknolojik donanıma sahip olarak yetiştirilirler.

Öğrencilerimiz hazır giyim, deri, ayakkabı ve saraciye sektöründeki markaların AR-GE ve tasarım departmanlarında tasarımcı olarak çalışmaları yanında danışmanlık da yapabilirler. Ayrıca serbest tasarımcı olarak çalışabilecekleri gibi kendi markalarını da oluşturabilirler.

Hemen Paylaş