ÇAP

Genel Not Ortalaması 3.25 üzerinde olan öğrenciler %100 oranında çift anadal bursu alırlar. ÖSYM burslusu olarak yerleşen öğrenciler; kayıt oldukları yılın taban puanı dikkate alınarak, çift anadal yapmak istediği programın ilgili yıldaki taban puanına uygun şekilde hak kazanacağı ÖSYM bursu ile programa kayıt yaptırabilirler.

YANDAL

Yandal öğrenimine başlayabilmek için, yan dal öğrenimine başlanmak istenen yarıyıl başı itibarıyla genel not ortalamasının (GNO) en az (4 üzerinden 2,60) olması gerekir.

ULUSLARARASILAŞMA

Erasmus değişim programıyla 100 Avrupa Üniversitesiyle anlaşması olan Üniversitemiz,  öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin uluslararası tecrübe kazanmalarına imkân sunmaktadır.

Dünyanın kültür başkentlerinden biri olan İstanbul’un önde gelen semtlerinden Sütlüce ve Küçükyalı’da konumlanan yerleşkelerimizde bilimsel ve teknolojik gelişmelere paralel eğitimin yanı sıra kültür ve sanat faaliyetleri ile küresel ölçekte araştırma yapabilme imkânları bir aradadır. 138 yıllık geçmişiyle dünyanın önde gelen odalarından İstanbul Ticaret Odası’nın varlığı, üniversitemizi tercih eden her bir öğrencinin mesleki donanıma sahip, teoriyi ve pratiği hayatın gerçeklerinden kopmadan bütünleştiren evrensel bir eğitim almasında büyük rol oynamaktadır.

KÜTÜPHANE

2012-2013 öğretim yılında hizmete giren Sütlüce Yerleşkesi Kütüphanesi, 3.043 m2 kullanım alanına, 124.000 kitap kapasitesine, 433 kişilik oturma kapasitesine, lounge, gece okuma salonu, 19 adet grup çalışma odası ve 40 kişilik çok amaçlı salona sahiptir. Küçükyalı Yerleşkesi Kütüphanesi ise, 600 m2 kullanım alanı, 20.000 kitap kapasitesi ve 118 kişilik oturma kapasitesine sahiptir.

Hemen Paylaş