İstanbul Ticaret Odası (İTO), kurucusu olduğu İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni tercih edecek öğrencilere verdiği staj ve burs desteğini bu sene de devam ettiriyor. İTO, İstanbul Ticaret Üniversitesi’ne kayıt yaptıracak öğrencilere şartları sağlamaları halinde istihdam garantisi ve staj desteği verecek.
İTO 2022-2023 akademik yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’ne kayıt yaptıran ve mezuniyet sonrası bölümlerinde en başarılı olan ilk 3 öğrenciye İTO ya da İTO’nun etki alanındaki ilgili meslek ve sektörlerde istihdam garantisi sunacak.
Öğrencilerin staj yapmasına ve mezuniyet öncesi tecrübe kazanmalarına büyük önem veren İstanbul Ticaret Üniversitesi, mesleğini öğrenciyken tanımak ve deneyimlemek isteyen öğrencilere Kariyer Merkezi aracılığı ile her türlü imkan ve desteği sağlıyor. Üniversite bu konuda geçtiğimiz yıldan itibaren İTO ile yaptığı işbirliğini bu sene de sürdürecek.
İTO, İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni tercih edecek öğrencilere staj çalışmaları için de tam destek vererek üniversiteye bağlı fakültelerde not ortalaması en yüksek 100 kişiye staj yeri sağlayacak. Ayrıca gönüllü staj uygulamasından faydalanan öğrencilerin SGK primi ilk ay üniversite tarafından karşılanacak.

Hemen Paylaş