MAVİ DİPLOMA (DE) DİPLOMA EKİ

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden mezun olan öğrenciler Mavi Diploma (DE) ile bir adım önde!

Üniversitemizin Lisans ve Yüksek lisans eğitimlerini, teorik ve pratik derslerini başarıyla tamamlayan tüm öğrencilerimiz, Yükseköğretim diplomalarına ek olarak Mavi Diploma (DE) ile mezun olmaktadır. Mezun olduktan sonra yurtdışında eğitimine devam etmek isteyen veya yurtdışında çalışmak isteyen mezunlarımız, diğer adaylardan bir adım önde olur.

Peki Mavi Diploma (DE) nedir?

Mavi Diploma (DE), Yükseköğretim diplomasına ek olarak ücretsiz ve standart olarak her mezuna verilmektedir.

Peki her üniversiteden mezun olan öğrenci bu Diploma Eki’ne sahip olabilir mi?

Üniversitelerin Mavi Diploma (DE) verebilmesi için Avrupa Birliği Eğitim Komisyonu Kararlarına uygun ve ilgili komisyon tarafından belirlenen tüm kriterleri karşılaması gerekmektedir.  Buna göre üniversitenin çok dilli eğitim vermesi ve üniversitenin başarısı da önemlidir. Böylelikle lisans ya da yüksek lisans eğitimi, kararın geçerli olduğu tüm ülkelerde onaylı hale gelmektedir.

Bu şartları sağlayan İstanbul Ticaret Üniversitesi, mezunlarına uluslararası dilde (İngilizce) yazılmış Mavi Diploma (DE) belgesi vermektedir. Bu diploma ekiyle aldığınız eğitimin uluslararası geçerliliği olduğu gösterilir. Ayrıca aldığınız eğitimin içeriğinin ve düzeyinin, Avrupa Birliği standartlarına uygun olduğu anlaşılır.

Mavi Diploma (DE), Üniversitemizin tüm bölümlerinde geçerlidir. Kısaca, mezun olan tüm öğrencilerimiz Mavi Diploma (DE) almaya hak kazanır.

Mavi Diploma hangi ülkelerde geçerlidir?

Mavi Diploma (DE) uluslararası geçerliliğe sahip global bir diploma olmasından dolayı tüm Avrupa  ülkelerinde ve Avrupa Birliği üye ülkelerinde geçerlidir. Buna göre mezun olan öğrencilerimiz bir Avrupa ülkesinde eğitimine devam edebilir, staj ve iş başvurusu yapabilir.

Mavi Diploma (DE)’nız ile eğitiminize devam edeceğiniz veya staj-iş başvurusunda bulunabileceğiniz bazı ülkeler şunlardır:

Ülkeler
 Almanya
 İtalya
 Avusturya
 Kıbrıs Cumhuriyeti
 Belçika
 Letonya
 Bulgaristan
 Litvanya
 Çek Cumhuriyeti
 Lüksemburg
 Danimarka
 Macaristan
 Estonya
 Malta
 Finlandiya
 Polonya
 Fransa
 Portekiz
 Hırvatistan
 Romanya
 Hollanda
 Slovakya
 İrlanda
 Slovenya
 İspanya
 Yunanistan
 İsveç

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hemen Paylaş