1

Genç Gönüllüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Topluluğu

Genç Gönüllüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Topluluğu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla Üsküdar Belediyesi tarafından down sendromlu bireylerin istihdamına katkı sağlamak için kurulan Tebessüm Kahvesi’ni ziyaret etti. Topluluk üyeleri imkan verildiği ve desteklendiği sürece tüm engellerin kalkacağını ve tek engelin insanın kendi ön yargıları olduğunu Tebessüm Kahvesi ziyareti sayesinde daha iyi anladıklarını belirtti.

Birleşik Sanatlar Topluluğu İlk Sergisini Açtı

Birleşik Sanatlar Topluluğu’nun düzenlemiş olduğu “İmgelenen varlık durumundan, gerçek varlık durumuna aktarım” adlı resim, heykel ve fotoğraf karma sergisi 6 Aralık perşembe günü Sütlüce Yerleşkesinde açıldı. Aralarında Atölye Pandora kolektifin kurucusu Şükrü Sarıdere, Öykü Gürgentepe, Aybike Fertellioğlu, Ezgi Güngör, Eyüp Durmaz ve Ahmet Ali Alkan gibi çağdaş Türk sanatçılarının da bulunduğu 44 sanatçının 64 eseri ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

2

3

Okulda TBMM’yi canlandırdılar

İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Topluluğu, üniversitemizde Meclis Simülasyonu gerçekleştirdi. Öğrenciler milletvekili oldu, TBMM’nin tüm görevleri birebir simüle edilerek canlandırıldı. Meclis Simülasyonunun açılışında TBMM Başkanlarından Sayın Cemil Çiçek de bir konuşma yaptı.

Notalar Kitaba Dönüştü

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyoloji Topluluğu’nun düzenlediği konser, önemli bir sosyal sorumluluk projesinin parçası olarak tarihe geçti. Giriş ücreti 5 çocuk kitabı olarak belirlenen konserde toplanan 2 bin 500 kitap, Kars’taki 3 okulda kurulacak kütüphanelerin raflarını dolduracak.

4

5

Sivil Havacılık Topluluğu “Havacılıkta Kadın Eli” Başlıklı Konferansı

Sivil Havacılık Topluluğu tarafından 4-10 Mart  “Dünya Havacı Kadınlar Haftası” kapsamında Sütlüce Yerleşkesi Konferans Salonunda “Havacılıkta Kadın Eli” isimli etkinlik gerçekleştirdi. Etkinliğe Sivil Havacılık Bölümü öğrencileri ve farklı bölümden öğrenciler katılım sağladı. Etkinliğe; Singapur Havayolları Pazarlama Başkanı Derya PEKRUH, Türk Hava Yolları Pilotu Özge SÜMER, Kabin Amiri Seval TATAR ve havacılık sektöründen birçok isim katıldı.

Çocuklar Gülsün Dünya Gülsün

6 yıldır başarıyla yürüttüğü, her sene 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasına denk gelecek şekilde organize edilen sosyal sorumluluk projesi “Çocuklar Gülsün Dünya Gülsün”, bu sene Kars, Ardahan ve Artvin’de gerçekleştirildi.

6

7

Şenlik

Yıl içerisinde yapılan konser, şenlik ve tiyatro gibi farklı etkinliklerde bir araya gelirler.

Kariyer Fuarı

Öğrencilerimiz her yıl 100’ü aşkın firma ile bir araya gelirler, mezun olmadan iş hayatı görüşmeleri yaparak firmalarla yakından tanışma fırsatını yakalarlar.

8

9

Tiyatro Topluluğu

Tiyatro Topluluğu tarafından yazar Vasıf Öngören’in kaleme aldığı “Oyun Nasıl Oynanmalı?” isimli oyun Sütlüce Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Engelsiz Mezuniyet

Öğrencilerimiz Geleneksel Engelsiz Mezuniyet Törenini gerçekleştiriyor. Bu çalışmada bir gün boyunca üniversite de eğitim alan Üsküdar Özel Öğrenciler Eğitim Merkezi öğrencileri, günün sonunda temsili mezuniyet töreninde kep atıyorlar.

10

11

Öğrencilerimiz Sınırların Ötesine Geçiyor

14 öğrenci topluluğu tarafınca gerçekleştirilen “Sınırların Ötesine Geç” projesi kapsamında ilk adım olan “İnsanlığın Kayıp Mirası: Barış” konulu panel Sütlüce Kampüsü Konferans Salonunda gerçekleşti. Panelde; mültecilik, göç, savaş ve barış kavramları; hukuki, toplumsal ve psikolojik yönleriyle ele alındı.

Kuluçka Merkezi Tasarlayacak

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencileri, bitirme projesi ödevleri olarak, Eminönü yerleşkemizi bir Kuluçka Merkezi haline dönüştürmeyi seçmişlerdir.

12

13

Foresight’ın İlk Eğitimi Tamamlandı

İstanbul Ticaret Üniversitesi öncülüğünde Fontys Academy of Creative Industries (Hollanda), Budapeşte Metropolitan Üniversitesi (Macaristan), Karel de Grote Üniversitesi (Belçika) ve Bilbao Bask Üniversitesi (İspanya) ortaklığında yürütülen “FORESIGHT- Future Oriented Education for Students Incorporating GSC in High-paced Times” isimli proje kapsamında ilk eğitim programı beş üniversiteden 100 öğrencinin katılımıyla Belçika’nın Antwerp kentinde gerçekleştirildi. Avrupa Birliği Erasmus+ programı kapsamında finanse edilen programda öğrencilere “Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, Gelecek Tahmini, Sosyal Girişimcilik ve Girişimcilik Modeli” konularında eğitim verildi.

Follow the Flow

Görsel İletişim Tasarımı 3. Sınıf öğrencilerinin Görüntü Yönetmenliği dersi kapsamında çekmiş olduğu “Follow the Flow” adlı kısa filmin gösterimi Sütlüce yerleşkesi  konferans salonunda gerçekleşti.

14

15

Mesleğin Fragmanı

Hukuk Topluluğu tarafından Sütlüce Yerleşkesi Konferans Salonunda “Mesleğin Fragmanı” isimli etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliğe Hukukçular Derneği Başkan Yardımcısı Av. M. Melih Gülseren, Prof. Dr. Asuman Yılmaz, Hakim Serkan Yoğurtçu, Dr. Öğr. Üyesi Ebru Şensöz Malkoç ve Avukat Ramazan Arıtürk katıldı.

İşim İletişim fotoğraf sergisi

Toplam 70 fotoğraftan oluşan sergide “Görsel İletişim Tasarımı 1. Sınıf, Görsel İletişim Tasarımı 3. Sınıf, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 1. Sınıf, Medya ve İletişim 1. Sınıf” öğrencilerinin çalışmaları yer alıyor.

16

17

Bankacılık Finans Öğrencileri Almanya’da

Bankacılık Finans Lisans ve Uluslararası Bankacılık ve Finans, Sermaye Piyasası, International Finance Yüksek Lisans öğrencileri Almanya’nın Frankfurt şehrinde bir inceleme gezisi düzenleyerek banka ziyaretleri gerçekleştirdi.

Öğrencilerin Tasarımlarına Ödül

Web sitesinin yenilenme çalışmaları kapsamında öğrencilerin de sürece dahil olması için gerçekleştirilen tasarım yarışması sonuçlandı. Çok sayıda öğrencinin katıldığı yarışmada Ercan Ulusoy birinci olurken Ebubekir Eser ikinci, Yiğit Doğan ise üçüncü oldu. Alperen Koylu, Beyza Özbörü ve Abdullah Vidinlioğlu ise mansiyon ödülü aldı.

18

19

Psikoloji Bölümü Ailesi 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresinde

Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu kurucularından olan üniversitemiz öğretim görevlisi Uzm. Psk. Duygu Buğa “Travma ve Kadın: Toplumsal Cinsiyet Temelli Şiddet” başlıklı çalışma atölyesi ile yer aldı. Üniversitemiz psikoloji bölümü öğrencileri ise Psikoloji bölümü öğretim üyeleri danışmanlığında yürüttükleri araştırmaları sözel bildiri olarak sunarak üniversitemizi başarıyla temsil ettiler.

Sivil Havacılığın Geleceği Dijitalleşmede

Sivil Havacılık Topluluğu, Havacılık Yönetimi Bölümü akademisyenlerinin de desteğiyle gelenekselleşen Sivil Havacılık Zirvesi’nin dördüncüsünü sektörün önemli oyuncularının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

20

21

Bitirme Projesine Ulusal Ödül

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 2019 mezunlarımızdan Merve Serttaş, İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Proje Yarışması’nda üçüncülük ödülünü aldı. Şuan Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü İç Mimarlık Yüksel Lisans Programı’nda öğrenciliğine devam etmektedir.

Shoexpo 4. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışmasında İlk 10’dayız

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü 3. Sınıf öğrencimiz İlknur Kalaycı 24 Nisan 2019 tarihinde İZFAŞ’ın düzenlediği SHOEXPO Ayakkabı Tasarım yarışmasında Üniversitemizi temsilen ilk 10 finalist arasına girdi.

22

Hemen Paylaş