• Efe İbrahim Gönen
  Bilgisayar Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi
  Okulumuz Bilgisayar Mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim ve aynı zamanda veri analisti olarak staj yapmaktayım. Son sınıf olmanın verdiği özgüvenle mesleğe adım adım ilerliyorum. Bilgisayar mühendisliği bölümünün çok farklı alanlarda kendinizi gösterebilmenizin yanı sıra geleceği yönlendirmenin bir parçası olabileceğinizi hissediyorsunuz. Günlük hayatta kimsenin farkında olmadığı sistemlerin ve algoritmaların farkında olup altında yatan sistemleri ve nasıl çalıştıklarını algılayıp kendi projelerinizde ve düşüncelerinizde kullanabiliyorsunuz. Sürekli problem çözme ve stres yönetimi gibi hayatınız kolaylaştıracak yeteneklerde gelişip geleceğe kendinizi daha sağlam hazırlıyorsunuz. Fakat üniversite sadece akademik gelişmeler değil. Üniversite sosyal hayatımda da birçok insanla tanıştım bazılarıyla çok sıkı dostluklar edindim. Zorlu ama bitirdiğinizde güçlü ayrılabileceğiniz bu seçimi yatığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınızdır. Kendime bunları kattığımı görebilmemi sağlayan üniversitemize teşekkür ediyorum.


 • Mehibe Berrak Dükkancı
  Psikoloji bölümü 1. sınıf öğrencisi
  Üniversite tercih dönemimde araştırmalarım sonucu Ticaret Üniversitesi'nin seçmek istediğim bölüm için en uygun üniversite olduğuna karar verdim. Karar vermemde okumak istediğim bölümün Ticaret Üniversitesi'nde Akredite Belgesi'ne sahip olması, sağladıkları staj imkanları ve akademik kadrosu çok etkili oldu. Bunların yanı sıra üniversitenin sağlamış olduğu burs imkanları da çok fazlaydı bu da en önemli faktörlerden birisiydi. Aynı zamanda köklü bir üniversite olduğu için bana güven verdi. Ticaret Üniversitesi'ni tercih ettiğim için çok memnunum.


 • Zeynep Sena Küçükdoğan
  Uluslararası Ticaret bölümü 3. sınıf öğrencisi
  Üniversitemizin, sosyo-kültürel yapısı, akademik kadrosu, sağladığı iş olanakları benim tercih sebebim oldu. Burada yaptığımız sosyal etkinlikler sayesinde kendimi daha da geliştirmeme imkan tanıdı. Kulüpler, fuarlar, konferanslar, bize pek çok yeni bilgiler katıyor ve insan ağımızı genişletmemizi sağlıyor. Tecrübeli akademik kadromuz sayesinde bir çok şey öğreniyor, pekiştiriyor ve sürekli gelişiyoruz. Çeşitli staj imkanları ile geleceğimi inşa ederken mezun olduktan sonra ise kariyer planlaması yaparak destek ve imkan sağlanması da tercih etmemdeki etmenlerden biriydi.


 • Sena Dede
  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü 2. sınıf, Psikoloji bölümü 1. sınıf öğrencisi
  Üniversitemiz bünyesinde iki bölüm okumaktayım. Öncelikle ana dal bölümümüm için şunları söyleyebilirim: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü çok kıymetli hocalara sahip ve gerçekten her birisi kendi alanında uzman kişiler. Dersler zorlasa da keyifli geçiyor. Psikoloji içinde aynı şeyi söyleyebilirim. Okulun genel değerlendirmesi olarak; aslında olanakları çok fazla olan fakat kampüs konusunda biraz dar alana sahip olduğunu söyleyebilirim. Staj konusunda Kamer bize en iyi şekilde yardımcı oluyor. Ben henüz staj yapmak isteyip bulamayan açıkta kalan kimseye rastlamadım kısacası genel olarak iyi olduğunu sadece sosyal aktiviteler konusunda geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.


 • Gülsüm Çeliköz
  Uluslararası Ticaret bölümü 2. sınıf öğrencisi
  İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencisi olarak; aldığım eğitimden, okulumuzun akademik kadrosundan son derece memnun olduğumu belirtmeliyim. Asistan öğrenci olarak çalıştığım süre zarfında edindiğim deneyimlere dayanarak hocalarımızın kolaylıkla ulaşılabilir olduğunu ve bu imkanın biz öğrenciler için olumlu bir etkisinin olduğunu söyleyebilirim. Bunların yanı sıra, Kariyer Merkezimizin sağlamış olduğu imkanlar sayesinde istediğimiz sektör ve pozisyonda staj yapma imkanını elde edebiliyoruz. Okulumuz, iyi eğitimi ve sağlamış olduğu staj imkanlarının dışında kulüp aktiviteleriyle de hobilerimizi sürdürmemize katkı sağlıyor.


 • Sudenur Büyükkurt
  Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencisi
  Yürüdüğünüz yolda güvenin hiç eksilmediği, sizinle aynı yolda olan insanların içtenliği ve sıcaklığı sizi aile ortamında hissettiriyor. Üniversitemizin bünyesinde bulunan imkanlar öğrencilerin kullanması adına elverişli. Okulumuzun sağladığı burs imkanları ise öğrenciler için oldukça iyi ve yeterli bir düzeyde. Akademik kadrosunun başarısıyla öğrencilerine kaliteli bir eğitim sağlıyor. Eğitimin yanısıra öğrenciler için okulumuz kariyer merkezinden staj hakkı sağlıyor. Tüm bu akademik ve kültürel anlamdaki imkanları öğrencilerin gelişimi adına hem keyifli hem de çok başarılı. Akademik başarı ve sosyal birikiminiz bu yolda daim olsun.


 • Şura Mert
  İngilizce İşletme bölümü 3. sınıf öğrencisi
  İstanbul Ticaret Üniversitesi çeşitli sektörlerde başarılı, lider ve yüksek hacimli ticari faaliyetler yürüten şirketler ve şirket yöneticileri ile bir araya gelmemizi sağlıyor. Bu vesileyle farklı iş insanlarının engin tecrübelerinden istifade edebiliyoruz. Buna ek olarak, üniversitemiz iş hayatıyla akademik hayat arasında bir köprü kurmamıza da yardımcı oluyor. Günümüzün değişen dünyasına en iyi şekilde ayak uydurarak inovasyon sahibi bir vizyon ve misyon kazanıyoruz.


 • Taha Enes Külekçi
  İşletme İngilizce bölümü 3. sınıf öğrencisi
  Üniversitenin bulunduğu konum sebebi ile sosyal faaliyetlerde bulunmak zor oluyor, bunun haricinde derslerime giren çok fazla öğretim görevlisinin ders işleyişi ve ders dışında kalan zaman diliminde bizlere ayırdıkları görüşmeler her dönem faydalı olmuştur. Okulumuz içerisinde bizlere yaratılmaya çalışılan farklı etkinlik ve buluşmaları destekliyor çevremde özellikle bölümümde tercih yapmak isteyenlere tavsiye ederim. Bizi düşünerek yapılan her türlü girişimden dolayı teşekkür ederim.


 • Zehra Altun
  Psikoloji Bölümü
  İstanbul Ticaret Üniversitesini bana sağladığı sosyal, akademik ve daha birçok olanaklar sebebiyle tercih ettim. Bulunduğum yere gelmemi sağlayan akademik ve sosyal anlamda birçok fırsatım oldu. Özellikle akademik kadrosu açısından birçok donanımlı akademisyen olması bölümü daha çok sevmeme ve daha iyi koşullarda öğrenmeme yardımcı oldu. Bununla birlikte bu donanımlı akademik kadro, öğrendiğim şeyleri pekiştirmeme ve üstüne devamlı yeni şeyler katmama olanak sağladı. Akademik anlamda çok başarılı bulduğum İstanbul Ticaret Üniversitesi sosyal anlamda da kendimi geliştirmeme ve bana sunduğu bu fırsatlar sayesinde daha girişken ve kendimi sosyal alanlarda daha özgür hissetme fırsatını verdi. Yapılan konferanslar, fuarlar, kulüpler, toplantılar hepsi bana gelecekteki iş hayatım hakkında bilgi ve tecrübe verdi. Bana kattığı bu imkanlar, fırsatlar ve tecrübelerden dolayı İstanbul Ticaret Üniversitesini tercih ettiğim için çok memnunum.  


 • Betül Avcıl
   
  Mekatronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi
  Merhabalar, ben Betül. Mekatronik Mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim.  Araştırmayı çok sevmem ve meraklı oluşum beni bu bölümü okumaya yönlendirdi. Okuduğum bölüm disiplinler arası ve zor bir mühendislik dalı olmasına rağmen son derece donanımlı ve öğrencilerine gerçekten değer veren hocalarıyla çok keyifli bir hal almaktadır.  Karşılaştığımız sorunlarda bize her zaman yol gösterip destek olmaktadırlar. Bu okulda okumakta en başta tereddütlerim olsa da şu an burada okuduğum için kendimi çok şanslı ve mutlu hissediyorum.    


 • Abdullah Çelik
  Psikoloji Bölümü 3. sınıf öğrencisi
  İstanbul Ticaret Üniversitesini seçmemde birçok sebep etkili oldu diyebilirim. Öncelikle akademik kadronun gücü beni en çok cezbeden yönlerinden birisiydi, diyebilirim. Bölüme yönelik deneyimli bir akademik kadronun olması her öğrenci açısından çok önemlidir diye düşünüyorum. Bu açıdan bizler İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde olduğumuzdan dolayı çok şanslıyız. Akademik kadromuza yönelik şunları, tecrübe etmiş olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki: Hem son derece donanımlı hem de öğrencisine çok değer veren bir kadroya sahibiz. Her hocamdan hayata ve mesleğe yönelik çok değerli bilgiler öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. Bununla beraber okulumuzun zorunlu kıldığı stajların öneminden bahsedebilirim. Bölümüm olan Psikolojide gelişim ve klinik olmak üzere 2 adet zorunlu stajımız mevcut. Bu staj imkanları sayesinde mesleğe adım atmadan önce, mesleki çevre edinme ve mesleki deneyime sahip olabiliyoruz. Bir nevi meslekte karşılaşabileceğimiz her türlü olayı tecrübe etmiş oluyoruz. Yine bunların yanında okulumuzun öğrencisine sosyalleşme imkânı sunması, her öğrencisinin ilgi alanına yönelik olabilecek şekilde çok sayıda kulüp bulundurması, konferanslar verilmesi ve belki de en önemlisi okulumuzun öğrencisine yalnızca öğrenci olduğu için değer vermesi benim adıma önemli diğer kriterlerdendi. İstanbul Ticaret Üniversitesinden mezun olacak bir öğrencinin akademik, sosyal açıdan mesleğe ve hayata hazır, donanımlı birer birey olarak ayrılacağını düşünüyorum.


 • Birsu Şenakar
  Hukuk Fakültesi 3. sınıf öğrencisi
  Üniversitemizin özellikle alanında kendini geliştirmiş akademik kadro üyeleriyle ve İTO’nun desteğiyle sağladığı burslar ile öğrencilerinin akademik eğitim hayatına destek olmakta ve bizleri geleceğe hazırlamaktadır. Bunun yanında sosyal etkinlikler, kültürel faaliyetler,kampüs içerisinde kullanıma sunulan araç gereçler ve asistan öğrencilik gibi imkanlarıyla bizleri her alanda geliştirmektedir. Şu anda hem hukuk okuyup hem asistan öğrencilik yaparak okulu, birimleri, akademik kadro ve idari personelleri daha iyi tanıyan bir öğrenci olarak ;İstanbul ticaret üniversitesi geleceğini düşünen öğrencilerin ilk tercihleri arasında bulanması gereken bir kurumdur diye düşünüyorum


 • Umut Erdem Okur
  Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencisi
  İstanbul Ticaret Üniversitesi günümüz vakıf üniversitelerinin yanı sıra geleceğimize dair yatırımlar konusunda öğrenciler için çok değerli fırsatlar sunan bir üniversitedir. Birçok bölümün bulunduğu üniversitemiz de her bölüm ve fakülte için aynı fırsat ve değerlerin sağlandığını söyleyebilirim. Günümüz öğrencilerinin en büyük kaygıları olan '' Diplomayı aldıktan sonra bir iş bulabilecek miyim veya geçimimi sağlayabilecek miyim ? '' gibi konularda üniversitemizin kurucusu olan İstanbul Ticaret Odası bu kaygıların çözümü olmaktadır. İstanbul Ticaret Odası gerek iş bulma gerekse referans olma konusunda öğrenciler için büyük bir fırsat niteliğindedir. Sadece diploma aldıktan sonrası değil, öğrencilik sürecinde dahi bir yandan ek gelir sağlamak isteyen veya staj yapmak isteyen öğrenciler için de büyük yardım ve imkanlar sunmaktadır. Gelecek kaygısının azaltılması öğrencilerin daha rahat derslerine odaklanmasına ve de sosyal etkinlikler de bulunmasına yol açmaktadır. Okulumuz; çok fazla alanda kapsamlı ve bizzat okul tarafından belirli bütçeler ile desteklenene kulüplere, sosyal ve eğitimsel etkinliklere sahiptir. Üniversitenin, sadece derslerden ziyade değil gerek geziler gerekse çeşitlik etkinlikler ile olmasını temelli eden öğrenciler için üniversitemiz çok doğru bir tercih konumundadır. Dersler konusunda ise üniversitemizin web sitesinden her bölüm ve fakülte için ayrı ayrı bakabileceğiniz, yüksek donanımlı akademisyen ve araştırma görevlisi kadrosundan oluşmaktadır. 2 ana kampüs ve her açıdan yeterli olan sınıflar, laboratuvarlardan oluşan üniversitemiz, öğrencilerinin eğitim süresi boyunca nitelik ve nicelik açısından donanımlı olarak mezun olmasını temenni etmektedir. Öğrenciler için önemli bir sorun olarak görülen vize ve finallerin yanı sıra bütünleme ve de yaz okulunun okulumuz tarafından sağlanması öğrenciler için sınav ve dersler konusunda kolaylık sağlamaktadır. Eğitim hayatınızın büyük ve önemli bir kısmını geçireceğiniz üniversitenin, tercih zamanı geldiğinde, öğrencilerine gerek maddi gerekse de manevi anlamda desteklerini sunan İstanbul Ticaret Üniversitesi'ni değerlendirmeyi unutmayınız.


 • Burcu Kaplan
  Endüstri Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi
  Okulumuzun endüstri mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Okulumuz, bölüm hakkında her fırsatta duyduğum endüstri mühendisleri her işi yapar algısını; kişi özelinde yetkinlik ve beceriye göre şekillendirirken, bizleri iş hayatında seveceğimiz alanları tercih edecek şekilde yönlendiren akademik kadroya sahip. Bölüm size analitik düşünme yapısını kattığı gibi, sizi işletme, yönetim, üretim, ekonomi konuları hakkında da donanımlı hale getirecek dersleri bünyesinde bulundurmakta. Endüstri mühendisleri her şeyi daha iyi, daha kaliteli, daha hızlı, daha güvenli, daha az maliyetli yapmak için insanlarla çalışır. Bende 3 yılın sonunda fark ediyorum ki bu düşünceyi kendi yaşantımda da her olayda uygulamaya başladım. Ki bence endüstri Mühendisliğinin diğer mühendislik bölümlerinden en büyük farkı da 4 yılın sonunda kendinizi sadece mesleki açıdan geliştirdiğiniz bir bölümden değil de, öğrendiğiniz her bilgiyi gündelik yaşantıya dahil ettiğiniz ve olaylara bir endüstri mühendisi düşüncesiyle yaklaştığınız bir bölümden mezun olacak olmanız. Ayrıca Kamer tarafından da bizlere yönlendirilen stajlar departmanlar hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşıp kendimizi hangi alanda daha mutlu hissedeceğimize ve çalışmak isteyeceğimize olanak sağlıyor. Edindiğim arkadaşlıklar, değerli hocalarım ve sunulan imkanlar için teşekkür ederim.    


 • Merve Eker
  Psikoloji Bölümü 1.sınıf
  Üniversite seçerken üzerinde durduğum üç başlık vardı; güçlü akademik kadro, burs imkanları ve staj olanakları. Bu anlamda alanında uzman hocalar tarafından verilen eğitim, öğrencilerine sağladığı burslar ve kendi alanımda daha başarılı olmamı sağlayacak staj imkanları İstanbul Ticaret Üniversitesi'ni tercih etmemde çok büyük rol oynadı. Okuldan aldığım eğitimin yanı sıra, okulda asistan öğrencilik yapmaya başlayıp tecrübe kazandım ve kazanmaya da devam ediyorum. Her anlamda bu üniversitede okumak benim için büyük bir şans.


 • Mustafa Erim Gürbüz
  İşletme İngilizce bölümü 2.sınıf öğrencisi
  İstanbul Ticaret Üniversitesi bizlere eğitimin her aşamasında iş dünyasının üniversitesi olduğunu hissettir. İstanbul'un merkez ilçelerinden biri olan sütlüce kampüsü ulaşım ve olanakları açısından bizlere kolaylık sağlar. Üniversitemizin sahip olduğu kurum dışı birliklerle olan ilişkileri , bizlere staj ve iş imkanlarının önünü açar. Desteklediği burs imkanları öğrencilere bütçe konusunda yardımcı olup daha rahat bir eğitim hayatı sürmelerini sağlar.    

Neden İstanbul Ticaret Üniversitesi
Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü Tercih Ettiniz?

Bölümler Arası Yatay Geçişin ve İç Mimarlık Bölümünün
Size Sağladığı İmkanlar Nelerdir?

Ticaret Üniversitesi
Size Neler Kattı?

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde Yapmış Olduğunuz Projelerden Bahseder Misiniz?

Neden İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni
Tercih Ettiniz?

Neden İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tercih ettiniz?

Neden İstanbul Ticaret Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümünü Tercih Ettiniz?

İstanbul Ticaret Üniversitesinde Hayallerinizi Gerçekleştirebildiniz mi?

Üniversitemizin Öğrencilere Sunmuş Olduğu Staj İmkanlarından Bahseder Misiniz?

İstanbul Ticaret Üniversitesini
Neden Tercih Ettiniz?

İstanbul Ticaret Üniversitesinin Size Sağladığı Sosyal İmkanlar Nelerdir?

Neden İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümünü Tercih Ettiniz?

Neden İstanbul Ticaret Üniversitesini
Tercih Ettiniz?

Üniversitemizi Tercih Etmenizde Spor Kariyeriniz Etkili Oldu Mu?

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Göstermiş olduğunuz Faaliyetler Nelerdir?

İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni Neden Tercih Ettiniz?

İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni Neden Tercih Ettiniz

İstanbul Ticaret Üniversitesi Size Neler Kattı?

İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni Neden Tercih Ettiniz

İstanbul Ticaret Üniversitesi Size Neler Kattı?

İstanbul Ticaret Üniversitesi Size Neler Kattı?

İstanbul Ticaret Üniversitesi Size Neler Kattı?

İstanbul Ticaret Üniversitesi Size Neler Kattı?

İstanbul Ticaret Üniversitesi Size Neler Kattı?

Üniversitemizin Size Sağladığı İmkanlar Neler?

İstanbul Ticaret Üniversitesini Neden Tercih Ettiniz?

Hepsini gör

Hemen Paylaş