Öğrenci El Kitabı

İngilizce Hazırlık Programımız “Pearson Assured” Uluslararası Kalite Akreditasyonuna sahiptir.

İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMIMIZIN AMACI

Üniversitemizin İngilizce Hazırlık Programı’nda verilen eğitim-öğretimin amacı; öğrencilerimize kayıtlı oldukları lisans programlarının ön gördüğü İngilizce ders ve diğer öğrenme etkinliklerini takip edebilme, kendi bölümleriyle ilgili alan yazınını takip edebilme, katılınan konferans, seminer ve tartışmalara katkıda bulunabilme, mesleki ve sosyal hayatta gerekli olan İngilizce yazılı ve sözlü iletişimi kurabilme yetkinliğini kazandırmaktır.

Öğrencilerimiz lisans eğitimlerinin ilk yıllarında da genel ve mesleki amaçlı İngilizce eğitimlerimize devam edecekler ve İngilizcelerini her yıl bizzat kendileri de geliştirerek lisans eğitimleri sonrasında ulusal ya da uluslararası alanda yüksek lisans ve doktora programlarına da devam edebileceklerdir. Ayrıca üniversitemizde İngilizce yeterlilik arayan yüksek lisans ve doktora programlarına da katılmak isteyen öğrenciler, İngilizce Hazırlık Programı’nda ulaşacakları dil seviyeleriyle bu programlarımızda eğitim alabilme imkanını bulabileceklerdir.

**İsteğe Bağlı Hazırlık Okulu İndirimi: Sadece Türkçe bölümde okuyan öğrencilere yönelik isteğe bağlı İngilizce hazırlık okumaları halinde fakülte ücreti üzerinden %50 indirim uygulanır. Diğer indirimler uygulanmaz.
Hemen Paylaş