Öğrenci Hamiliği Projesi

İş Dünyası Gezileri

İTO Fuar Takımı Projesi

Meclis-i Muhabbet

Tekno Tur

Tekno Ders

STAJ OLANAKLARI

Öğrencilerimizin öğrenimi sırasında almış oldukları teorik bilgilerin pratikte gelişmesini sağlamak ve öğrencilerin iş dünyasını yakından tanıyarak alanlarında deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalardır. Üniversitemizde eğitim verilen bölümlerimizin çoğunda zorunlu staj imkanı bulunmaktadır. Bununla birlikte zorunlu stajı olmayan bölümlerimizde eğitim gören ve zorunlu stajları dışında uzun dönem staj yapmak isteyen öğrencilerimiz gönüllü staj yapabilmektedir. Kariyer Merkezi bu süreçte irtibatta olduğu firmalardan stajyer kontenjanı almaktadır. Kariyer Merkezine ait Kariyer Portalından stajyer ilanlarının duyurusunu yaparak başvuru almakta ve öğrencilerimizin bu firmalarda stajlarını yapmalarına olanak sağlamaktadır. Zorunlu stajı bulunan öğrencilerimiz her yıl yaz döneminde stajlarını İstanbul Ticaret Odası’nın idari birimlerinde yapabilme fırsatına sahiptirler. Kariyer Merkezinin yürüttüğü staj faaliyetlerinden sadece İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencileri yararlanabilmektedir.

İLETİŞİM FAKÜLTESİ

BÖLÜMZORUNLU STAJGÖNÜLLÜ STAJ
HALKLA İLİŞKİLER ve REKLAMCILIKXX
GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMIXX
MEDYA VE İLETİŞİMXX

MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ

BÖLÜMZORUNLU STAJGÖNÜLLÜ STAJ
ENDÜSTRİYEL TASARIMXX
TEKSTİL VE MODA TASARIMIXX
İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMIXX
MİMARLIKXX

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

BÖLÜMZORUNLU STAJGÖNÜLLÜ STAJ
ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİXX
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİXX
MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİXX
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİXX

İŞLETME FAKÜLTESİ

BÖLÜMZORUNLU STAJGÖNÜLLÜ STAJ
FİNANS VE BANKACILIK (İNGİLİZCE)XX
İKTİSAT (TÜRKÇE - İNGİLİZCE) X
İŞLETME (TÜRKÇE - İNGİLİZCE) X
ULUSLARARASI TİCARET (İNGİLİZCE) X
HAVACILIK YÖNETİMİXX
LOJİSTİK YÖNETİMİXX

Uygulamalı Banka Salonu

Vakıfbank’ın Üniversitemiz bünyesinde kurduğu Uygulamalı Banka Salonu’nda gerçekleştirilen derslerde teorik eğitimi pratik uygulama ile pekiştirmektedir.

Uygulamalı Mahkeme Salonu

Hukuk Fakültesi Öğrencilerimiz,Uygulama Eğitimi için Mahkeme Salonu’nda teorik derslerden öğrendikleri bilgileri uygulama ortamından canlandırıp güçlenmektedir.

İletişim Stüdyosu

Görsel İletişim Tasarımı ve Medya ve İletişim öğrencilerimiz uygulama derslerini Sütlüce yerleşkemizde bulunan, Sanal Stüdyo ve TV Stüdyosu’nda görebilmektedir.

Bilgisayar Laboratuvarı

İletişim Fakültesi başta olmak üzere bilgisayar ortamında yoğun çalışma programları ile yaratıcı bölümlerin üretim alanları arasında yer alır.

Endüstriyel Tasarım

Endüstriyel tasarım bölümü öğrencilerinin teoride öğrendikleri konuları, pratiğe ve yaratıcılıklarını ortaya çıkardıkları çizim atölyeleri arasında yer alır.

Teknoloji Transfer Ofisi

AR-GE çalışmaları ve projelerin üretim alanları olan TTO uygulama alanı öğrencilerimizin öğrenimlerini pratiğe döktüğü alandır.

Robot Üretim ve Test Merkezi

Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerimiz, Robot Üretim ve Test Merkezi’nde, proje üretir ve ürettikleri projelerin uygulanabilirliğini
test eder.

Moda Tekstil Atölyesi

Tekstil ve Moda Bölümü öğrencilerimiz Küçükyalı yerleşkemizde bulunan Moda Tekstil Atölyesi’nde ders görerek, tasarımlarını hayata geçirebilmektedir.

Seminer Salonu

Araştırmacı ve münazara kökenli bölümlerimizin tamamı ile üniversitemiz bünyesinde bulunan toplulukların etkinliklerinin gerçekleştirildiği vazgeçilmez uygulama alanıdır.

Tasarım ve Çizim Atölyesi 

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bölümlerinde eğitim gören öğrencilerimiz 2. Sınıfları itibariyle öğrenimlerini pratiğe çevirdikleri uygulamalı alanlar arasında yer almaktadır.

Bist-Lab

Sermaye piyasalarına yönelik çeşitli eğitimlerin verildiği, uygulamaların ve araştırmaların yapıldığı, BIST-LAB, geleceğin finansçılarını yetiştiren önemli bir ünite haline gelmiştir.

Uçuş Simülasyon Sınıfı

Havacılık yönetimi bölümü okuyan öğrencilerimizin sorumlu oldukları stajları öncesinde sektörlerini yakından tanıdıkları ve uygulamalar eşliğinde sektörlerine yakınlaştıkları uygulamalı dersliğidir.

Hemen Paylaş