Anlaşmalı Liseler  6698 Sayılı KVKK kapsamında yukarıda verdiğim bilgilerimi tarafıma bilgi verilmesi amacıyla üniversite tarafından işlenmesine rızam vardır.

  Anlaşmalı Liseler   6698 Sayılı KVKK kapsamında yukarıda verdiğim bilgilerimi tarafıma bilgi verilmesi amacıyla üniversite tarafından işlenmesine rızam vardır.

   Üniversitemiz Hakkında
   Tüm Bölümler

   FAKÜLTE PROGRAMLARI

   Hukuk Fakültesi

   Lisans Bölümleri
   Detaylı Bilgi

   İşletme Fakültesi

   Lisans Bölümleri
   Detaylı Bilgi

   İletişim Fakültesi

   Lisans Bölümleri
   Detaylı Bilgi

   İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

   Lisans Bölümleri
   Detaylı Bilgi

   Mühendislik Fakültesi

   Lisans Bölümleri
   Detaylı Bilgi

   Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

   Lisans Bölümleri
   Detaylı Bilgi

   Öğrenci Yorumları   • Umut Erdem Okur
    Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencisi
    İstanbul Ticaret Üniversitesi günümüz vakıf üniversitelerinin yanı sıra geleceğimize dair yatırımlar konusunda öğrenciler için çok değerli fırsatlar sunan bir üniversitedir. Birçok bölümün bulunduğu üniversitemiz de her bölüm ve fakülte için aynı fırsat ve değerlerin sağlandığını söyleyebilirim. Günümüz öğrencilerinin en büyük kaygıları olan '' Diplomayı aldıktan sonra bir iş bulabilecek miyim veya geçimimi sağlayabilecek miyim ? '' gibi konularda üniversitemizin kurucusu olan İstanbul Ticaret Odası bu kaygıların çözümü olmaktadır. İstanbul Ticaret Odası gerek iş bulma gerekse referans olma konusunda öğrenciler için büyük bir fırsat niteliğindedir. Sadece diploma aldıktan sonrası değil, öğrencilik sürecinde dahi bir yandan ek gelir sağlamak isteyen veya staj yapmak isteyen öğrenciler için de büyük yardım ve imkanlar sunmaktadır. Gelecek kaygısının azaltılması öğrencilerin daha rahat derslerine odaklanmasına ve de sosyal etkinlikler de bulunmasına yol açmaktadır. Okulumuz; çok fazla alanda kapsamlı ve bizzat okul tarafından belirli bütçeler ile desteklenene kulüplere, sosyal ve eğitimsel etkinliklere sahiptir. Üniversitenin, sadece derslerden ziyade değil gerek geziler gerekse çeşitlik etkinlikler ile olmasını temelli eden öğrenciler için üniversitemiz çok doğru bir tercih konumundadır. Dersler konusunda ise üniversitemizin web sitesinden her bölüm ve fakülte için ayrı ayrı bakabileceğiniz, yüksek donanımlı akademisyen ve araştırma görevlisi kadrosundan oluşmaktadır. 2 ana kampüs ve her açıdan yeterli olan sınıflar, laboratuvarlardan oluşan üniversitemiz, öğrencilerinin eğitim süresi boyunca nitelik ve nicelik açısından donanımlı olarak mezun olmasını temenni etmektedir. Öğrenciler için önemli bir sorun olarak görülen vize ve finallerin yanı sıra bütünleme ve de yaz okulunun okulumuz tarafından sağlanması öğrenciler için sınav ve dersler konusunda kolaylık sağlamaktadır. Eğitim hayatınızın büyük ve önemli bir kısmını geçireceğiniz üniversitenin, tercih zamanı geldiğinde, öğrencilerine gerek maddi gerekse de manevi anlamda desteklerini sunan İstanbul Ticaret Üniversitesi'ni değerlendirmeyi unutmayınız.


   • Sudenur Büyükkurt
    Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencisi
    Yürüdüğünüz yolda güvenin hiç eksilmediği, sizinle aynı yolda olan insanların içtenliği ve sıcaklığı sizi aile ortamında hissettiriyor. Üniversitemizin bünyesinde bulunan imkanlar öğrencilerin kullanması adına elverişli. Okulumuzun sağladığı burs imkanları ise öğrenciler için oldukça iyi ve yeterli bir düzeyde. Akademik kadrosunun başarısıyla öğrencilerine kaliteli bir eğitim sağlıyor. Eğitimin yanısıra öğrenciler için okulumuz kariyer merkezinden staj hakkı sağlıyor. Tüm bu akademik ve kültürel anlamdaki imkanları öğrencilerin gelişimi adına hem keyifli hem de çok başarılı. Akademik başarı ve sosyal birikiminiz bu yolda daim olsun.


   • İpek Şevval Canser
    Psikoloji bölümü 3. sınıf öğrencisi
    Psikoloji, liseden beri ilgili olduğum ve okumak istediğim bölümdü. Hedefime yönelik bir tercih yaptığım için mutluyum. Bölümüm bana akademik birikimimin yanı sıra eleştirel bir bakış açısı kazandırdı. Merak ettiğim sorularımın cevaplarına ulaşmayı öğrendim. İnsanın ilgili olduğu alana yönelmesini çok önemli buluyorum bu yüzden bir şansım daha olsa tekrar psikoloji seçeceğimi düşünüyorum.    


   • Derya Er
    Mimarlık 3.sınıf/ İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı 2.sınıf öğrencisi
    Üniversite seçimimde çift ana dal ve Erasmus imkanlarının bulunması ve bu imkanlardan yararlanabilmem benim öncelikli hedeflerimdi. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde bu hedeflerimi gerçekleştirirken aynı zamanda bölümüm ile ilgili yönlendirmeler, portfolyo hazırlıkları geleceğim için yön çizmemi sağladı. Unutamayacağım deneyimler yaşadım.


   • Taha Enes Külekçi
    İşletme İngilizce bölümü 3. sınıf öğrencisi
    Üniversitenin bulunduğu konum sebebi ile sosyal faaliyetlerde bulunmak zor oluyor, bunun haricinde derslerime giren çok fazla öğretim görevlisinin ders işleyişi ve ders dışında kalan zaman diliminde bizlere ayırdıkları görüşmeler her dönem faydalı olmuştur. Okulumuz içerisinde bizlere yaratılmaya çalışılan farklı etkinlik ve buluşmaları destekliyor çevremde özellikle bölümümde tercih yapmak isteyenlere tavsiye ederim. Bizi düşünerek yapılan her türlü girişimden dolayı teşekkür ederim.


   • Sena Dede
    Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü 2. sınıf, Psikoloji bölümü 1. sınıf öğrencisi
    Üniversitemiz bünyesinde iki bölüm okumaktayım. Öncelikle ana dal bölümümüm için şunları söyleyebilirim: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü çok kıymetli hocalara sahip ve gerçekten her birisi kendi alanında uzman kişiler. Dersler zorlasa da keyifli geçiyor. Psikoloji içinde aynı şeyi söyleyebilirim. Okulun genel değerlendirmesi olarak; aslında olanakları çok fazla olan fakat kampüs konusunda biraz dar alana sahip olduğunu söyleyebilirim. Staj konusunda Kamer bize en iyi şekilde yardımcı oluyor. Ben henüz staj yapmak isteyip bulamayan açıkta kalan kimseye rastlamadım kısacası genel olarak iyi olduğunu sadece sosyal aktiviteler konusunda geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.


   • Abdullah Çelik
    Psikoloji Bölümü 3. sınıf öğrencisi
    İstanbul Ticaret Üniversitesini seçmemde birçok sebep etkili oldu diyebilirim. Öncelikle akademik kadronun gücü beni en çok cezbeden yönlerinden birisiydi, diyebilirim. Bölüme yönelik deneyimli bir akademik kadronun olması her öğrenci açısından çok önemlidir diye düşünüyorum. Bu açıdan bizler İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde olduğumuzdan dolayı çok şanslıyız. Akademik kadromuza yönelik şunları, tecrübe etmiş olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki: Hem son derece donanımlı hem de öğrencisine çok değer veren bir kadroya sahibiz. Her hocamdan hayata ve mesleğe yönelik çok değerli bilgiler öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. Bununla beraber okulumuzun zorunlu kıldığı stajların öneminden bahsedebilirim. Bölümüm olan Psikolojide gelişim ve klinik olmak üzere 2 adet zorunlu stajımız mevcut. Bu staj imkanları sayesinde mesleğe adım atmadan önce, mesleki çevre edinme ve mesleki deneyime sahip olabiliyoruz. Bir nevi meslekte karşılaşabileceğimiz her türlü olayı tecrübe etmiş oluyoruz. Yine bunların yanında okulumuzun öğrencisine sosyalleşme imkânı sunması, her öğrencisinin ilgi alanına yönelik olabilecek şekilde çok sayıda kulüp bulundurması, konferanslar verilmesi ve belki de en önemlisi okulumuzun öğrencisine yalnızca öğrenci olduğu için değer vermesi benim adıma önemli diğer kriterlerdendi. İstanbul Ticaret Üniversitesinden mezun olacak bir öğrencinin akademik, sosyal açıdan mesleğe ve hayata hazır, donanımlı birer birey olarak ayrılacağını düşünüyorum.


   • Ömer Faruk Kavut
    Mimarlık bölümü 4.sınıf öğrencisi
    Okulumuzda okuyan tam burslu mimarlık bölümü öğrencisiyim. Mimarlık ,çocukluğumdan beri hayalini kurduğum bir bölümdü ve bu bölümün eğitim aşamasının son zamanlarına gelmiş bulunmaktayım. Bölüm hocalarımızın anlayışlı ve samimi bir şekilde bizlerle ilgilenmesi, bizi adeta aile ortamındaymış gibi eğitim görmemizi sağlamakta. Mimarlık çizim ve tasarımdan oluşur. İlk yıllarda size tasarım bakış açınızı geliştirecek ve size okuduğunuz bölümü sevdirecek bir şekilde eğitim alacaksınız , diğer yıllarda teorik ve pratik eğitimler üzerine yoğunlaşacaksınız. 4 senemin her anı dolu dolu ve zevkli geçti. Bu 4 senenin tamamında İçinizde tasarım ve eser oluşturma duygusu yoğunlaşıyor olacaktır. Zaman zaman gerçekleştirilen alan turları ve tarihi yapı gezileri ile eğitiminiz daha  güzel , eğlenceli bir hal alıyor. Bununla birlikte okulumuzun kuluçka merkezlerinde çalışmalar yapabiliyor ve iş hayatına daha erkenden atılma imkanınız oluyor. Mimarlık mesleki anlamda yelpazesi de oldukça geniş bir bölüm fakat burada da iş yine sizin elinizde çünkü yalnızca mezun olmak yeterli olmuyor, kendinizi belli alanlarda geliştirmeniz ve programlar öğrenmeniz gerekiyor. Özetleyecek olursam  okulumdan bölümümden ve bana yardımcı olan her zaman yanımda bana destek olan hocalarımdan çok memnunum.


   • Mustafa Erim Gürbüz
    İşletme İngilizce bölümü 2.sınıf öğrencisi
    İstanbul Ticaret Üniversitesi bizlere eğitimin her aşamasında iş dünyasının üniversitesi olduğunu hissettir. İstanbul'un merkez ilçelerinden biri olan sütlüce kampüsü ulaşım ve olanakları açısından bizlere kolaylık sağlar. Üniversitemizin sahip olduğu kurum dışı birliklerle olan ilişkileri , bizlere staj ve iş imkanlarının önünü açar. Desteklediği burs imkanları öğrencilere bütçe konusunda yardımcı olup daha rahat bir eğitim hayatı sürmelerini sağlar.    


   • Efe İbrahim Gönen
    Bilgisayar Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi
    Okulumuz Bilgisayar Mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim ve aynı zamanda veri analisti olarak staj yapmaktayım. Son sınıf olmanın verdiği özgüvenle mesleğe adım adım ilerliyorum. Bilgisayar mühendisliği bölümünün çok farklı alanlarda kendinizi gösterebilmenizin yanı sıra geleceği yönlendirmenin bir parçası olabileceğinizi hissediyorsunuz. Günlük hayatta kimsenin farkında olmadığı sistemlerin ve algoritmaların farkında olup altında yatan sistemleri ve nasıl çalıştıklarını algılayıp kendi projelerinizde ve düşüncelerinizde kullanabiliyorsunuz. Sürekli problem çözme ve stres yönetimi gibi hayatınız kolaylaştıracak yeteneklerde gelişip geleceğe kendinizi daha sağlam hazırlıyorsunuz. Fakat üniversite sadece akademik gelişmeler değil. Üniversite sosyal hayatımda da birçok insanla tanıştım bazılarıyla çok sıkı dostluklar edindim. Zorlu ama bitirdiğinizde güçlü ayrılabileceğiniz bu seçimi yatığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınızdır. Kendime bunları kattığımı görebilmemi sağlayan üniversitemize teşekkür ediyorum.


   • Emirhan Akgül
    Matematik bölümü 2. sınıf öğrencisi
    Üniversitemizin öğrenciye verdiği değer, sağladığı iş imkanları ve öğretim kadrosu bu üniversiteyi tercih etmemdeki en büyük etkenlerdi. Üniversitedeki öğretim görevlilerinin kariyerlerinin iyi olması, öğrenciye değer vermesi, kendi iş ilan sayfası olması ve okul içindeki sosyal faaliyetlerin fazla olması okulun öne çıkan özelliklerinden.


   • Defne Mina Tan
    İngilizce İşletme bölümü 1. sınıf öğrencisi
    İlgili ve yetkin eğitimci kadrosu sebebiyle tercih ettiğim bir okuldu İstanbul Ticaret Üniversitesi ve bu beklentimi ilk günden beri eksiksiz bir şekilde karşılamaya devam ediyor. Derslerde soru sormakta ve ders dışı hocalarımıza maille ulaşmakta hiçbir sıkıntı yaşamıyor oluşumuz da çok yardımcı oluyor. Saygı sınırlarının hem eğitimci hem de öğrenci tabanında aşılmıyor oluşu da biz öğrencilerin okula katılımını oldukça destekliyor. Bir daha bu bölümü yazmak istesem bir daha İstanbul Ticaret Üniversitesini seçeceğimden hiç şüphem yok, yazmayı düşünen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.


   • Mehmet Emir Nalbant
    Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü 3. sınıf öğrencisi
    Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde biz, günümüz dijital çağının gereksinimlerini fazlasıyla karşılayan Halkla İlişkiler ve Reklamcılık müfredatına sahibiz. Bölümümüzde alanının en iyisi hocalardan aldığımız eğitimi hem teorik hem pratik olarak uygulama fırsatı sunuluyor. Bölümümüz kazandırdığı disiplin ve fırsatlarla bizleri gelecekteki mesleğimize en iyi şekilde hazırlıyor.


   • Zeynep Sena Küçükdoğan
    Uluslararası Ticaret bölümü 3. sınıf öğrencisi
    Üniversitemizin, sosyo-kültürel yapısı, akademik kadrosu, sağladığı iş olanakları benim tercih sebebim oldu. Burada yaptığımız sosyal etkinlikler sayesinde kendimi daha da geliştirmeme imkan tanıdı. Kulüpler, fuarlar, konferanslar, bize pek çok yeni bilgiler katıyor ve insan ağımızı genişletmemizi sağlıyor. Tecrübeli akademik kadromuz sayesinde bir çok şey öğreniyor, pekiştiriyor ve sürekli gelişiyoruz. Çeşitli staj imkanları ile geleceğimi inşa ederken mezun olduktan sonra ise kariyer planlaması yaparak destek ve imkan sağlanması da tercih etmemdeki etmenlerden biriydi.


   • Betül Avcıl
     
    Mekatronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi
    Merhabalar, ben Betül. Mekatronik Mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim.  Araştırmayı çok sevmem ve meraklı oluşum beni bu bölümü okumaya yönlendirdi. Okuduğum bölüm disiplinler arası ve zor bir mühendislik dalı olmasına rağmen son derece donanımlı ve öğrencilerine gerçekten değer veren hocalarıyla çok keyifli bir hal almaktadır.  Karşılaştığımız sorunlarda bize her zaman yol gösterip destek olmaktadırlar. Bu okulda okumakta en başta tereddütlerim olsa da şu an burada okuduğum için kendimi çok şanslı ve mutlu hissediyorum.    


   • Şura Mert
    İngilizce İşletme bölümü 3. sınıf öğrencisi
    İstanbul Ticaret Üniversitesi çeşitli sektörlerde başarılı, lider ve yüksek hacimli ticari faaliyetler yürüten şirketler ve şirket yöneticileri ile bir araya gelmemizi sağlıyor. Bu vesileyle farklı iş insanlarının engin tecrübelerinden istifade edebiliyoruz. Buna ek olarak, üniversitemiz iş hayatıyla akademik hayat arasında bir köprü kurmamıza da yardımcı oluyor. Günümüzün değişen dünyasına en iyi şekilde ayak uydurarak inovasyon sahibi bir vizyon ve misyon kazanıyoruz.

   MESLEK YÜKSEKOKULU

   Bilgisayar Programcılığı

   Meslek Yüksekokulu
   Detaylı Bilgi

   Siber Güvenlik

   Meslek Yüksekokulu
   Detaylı Bilgi
   Lisans Broşür
   MYO Broşür
   Üniversitemiz Etkinlikleri
   Meslek Seçim Envanteri

   Burslar ve İndirimler

   Detaylı Bilgi

   Ücretler

   DETAYLI BİLGİ AL

   Puan Tablosu

   Lisans Bölümleri
   Detaylı Bilgi

   İş Dünyasına Tek Adım #TekAdım

   Erasmus

   DETAYLI BİLGİ AL

   Yatay Geçiş & DGS

   DETAYLI BİLGİ AL

   Hazırlık Okulu

   DETAYLI BİLGİ AL

   Girişimci Öğrenci Destekleri

   DETAYLI BİLGİ AL

   Bilgi Kazandırma

   DETAYLI BİLGİ AL

   Beceri Kazandırma

   DETAYLI BİLGİ AL

   Sosyal Öğrenci

   DETAYLI BİLGİ AL

   Öğrenci Yorumları

   DETAYLI BİLGİ AL

   İş Dünyasına Kapı Açan Üniversite

   YKS TV
   SINAVA BİR KALA
   1 BÖLÜM 3 BAKIŞ

   Mütevelli Heyeti Başkanımız ve Üyelerimizden Mesaj Var 

   Öğrencilerden Mesaj Var
   DETAYLI BİLGİ AL
   Mezunlardan Mesaj Var
   DETAYLI BİLGİ AL
   Akademisyenlerimizden Mesaj Var
   DETAYLI BİLGİ AL
   Yöneticiler ve Patronlardan Tavsiyeler
   DETAYLI BİLGİ AL    6698 Sayılı KVKK kapsamında yukarıda verdiğim bilgilerimi tarafıma bilgi verilmesi amacıyla üniversite tarafından işlenmesine rızam vardır.

    İş Dünyasına Kapı Açan Üniversite

    Dünyanın kültür başkenti İstanbul’da, 20 yıllık tecrübesiyle bilimin, teknolojinin, kültür ve sanatın merkezinde olmaya seni davet ediyoruz…
    Türkiye’nin en eski vakıf üniversitelerinden biri olan Üniversitemiz 2001 yılında eğitim hayatına başlamıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesi, dünyanın ikinci büyük odası olan İstanbul Ticaret Odası’nın 138 yıllık geçmiş ve birikimiyle, iş dünyasının içinde, güçlü akademik yapısıyla en saygın eğitim kurumları arasında yerini almıştır.

    Bizi neden seçmelisin ?
    Üniversitemiz, öğrencilerimizin mesleki donanıma sahip, teoriyi ve pratiği hayatın gerçeklerinden kopmadan bütünleştiren evrensel bir eğitim almasında büyük rol oynamaktadır. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin farkı, girişimci öğrenci yetiştirme kapasitesidir. Bu sürecin her aşamasını, Üniversitemizin kurucusu İstanbul Ticaret Odası’nın katkı ve destekleriyle planlıyor ve uyguluyoruz.

    İş Dünyasına Kapı Açan Üniversite, İstanbul Ticaret Üniversitesi,

    Seni iş dünyasına ve hayata hazırlayacaktır. Hayallerin ve projelerin Üniversitemizin desteğiyle hayat bulsun…

    Hemen Paylaş